Ciekawostki

Rękodzieło, czyli jak zarobić na własnej pasji

Hobby nie zawsze musi pochłaniać większą część Twoich funduszy, możesz za to zająć się czymś co dodatkowo zasili twój budżet. Jedna z alternatyw jest oczywiście szeroko pojęte rękodzieło. Pomysłem jakim podzielę się z Wami jest wytwarzanie kolczug z drutu.

Jest to dość ambitne hobby które na pewno zabierze sporo czasu, natomiast nagrodą za skończone dzieło może być znaczny zastrzyk pieniędzy. Koszule z kolczug są jednym z najbardziej cenionych rzeczy w świecie odtwórców historycznych bitew. Jeden ręcznie wytworzony produkt może być warty nawet kilka razy więcej niż taki który wyszedł z masowej produkcji. Co zatem można zrobić, aby nasze dzieło było chętnie kupowane?

Najważniejszym elementem jest wybór odpowiedniego materiału. Ważne jest, aby korzystać
z możliwie najtrwalszej stali, która dodatkowo nie będzie korodować w kontakcie z wodą, lub potem. Moim zdaniem w tym wypadku najlepiej sprawdzi się ocynkowany drut. Kiedy materiał mamy już zakupiony pozostaje stworzyć odpowiednie narzędzie na którym
z prostego drutu będziemy wytwarzać kółka. Dobrym rozwiązaniem jest kupno prostego twardego druta na który będziemy nawijać materiał. Następnie za pomocą szlifierki kątowej, lub piły do metalu należy przeciąć nawinięty drut. Tym sposobem zyskujemy kilkanaście lub kilkadziesiąt kółek po jednym przecięciu. Kiedy już zgromadzimy odpowiednią ilość okręgów – około 2000 sztuk, można zająć się ich zagniataniem. Tutaj świetnie sprawdzą się kombinerki z wąskimi zakończeniami, dzięki którym w prosty sposób zamkniesz przecięte kółka.

Mając już gotowy cały zestaw jedyne co musisz zrobić to usiąść wygodnie i zabrać się do pracy. Najprostszym sposobem jest zaplecenie dwóch pojedynczych łańcuszków, następnie ułożenie ich obok siebie i spięcie dodatkowymi kółkami. Tym sposobem zacznie powstawać płat do którego należy doczepiać kolejne łańcuszki. Nabierając wprawy dojdziesz do perfekcji w danym hobby dzięki czemu nie będziesz nawet musiał patrzeć na poszczególne splatanie kółek. Właśnie tym sposobem możesz śmiało zarobić na swoim hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *