Ciekawostki

Czemu warto tańczyć?

Szukasz ciekawej formy czynnego spędzania wolnych chwil? Wypróbuj taniec! Nie jest powiedziane, że musisz tańczyć zawodowo. To wspaniały sposób na odprężenie, a także trening i możliwość spalenia niechcianych kalorii. Przekonaj się, jak wiele korzyści są w stanie przynieść Ci zajęcia taneczne!

Istota tańca

Czy wiesz, że taniec obecny był już w epoce prehistorycznej? Jego początkiem jest ruch, a więc jeden z kluczowych aspektów ludzkiego funkcjonowania, tak samo pod kątem fizjologicznym, jak i zdolności motorycznych. Najistotniejsze znaczenie podczas tańczenia posiada rytm, na którym opiera się także funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Praca serca, oddech – wszystkie funkcje organizmu posiadają swój rytm. Taniec to nie tylko jedna z form rozrywki. Stanowi on także składową wielu kultur, a także rytuałów wyznaniowych.

Rodzaje tańca

Każdy może wybrać taniec, który w największym stopniu jest spójny z przejawianym usposobieniem i potencjałem. Co istotne, nie musisz tańczyć profesjonalnie. Propozycje działających w Polsce szkół tańca obejmują przeważnie taniec towarzyski i nowoczesny. Do pierwszej grupy należy m. in. walc, rumba, samba, czy też fokstrot. Wszystkie odmiany tańca towarzyskiego, tańczy się w parze. Drugi z wymienionych typów można tańczyć tak samo pojedynczo, jak i we dwójkę. Jego rodzajami są m. in. popping, dancehall, jazz lub hip-hop. Dużą powszechnością cieszy się także zumba, traktowana jako kombinację ćwiczeń fitness z tańczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *