Ciekawostki

Kolarskie wycieczki pociągiem to rewelacyjny pomysł na spędzenie weekendu aktywnie!

Okres wakacyjny to doskonała okazja na rowerowe wyprawy. Wszyscy, którzy lubią krajoznawcze wyprawy, powinni wybrać się w rozmaite warte uwagi miejsca, przemierzając trasy transportem kolejowym. Takie rowerowe podróże uznawane są za cieszące się rosnącą powszechnością.

Znajdź ciekawe atrakcje w okolicy i wsiadaj na rower!

Wycieczka rowerem to idealny pomysł na weekendowy wypad. Za sprawą tego, że dopuszcza się przewóz roweru w pociągu, można zaplanować bardzo interesującą trasę. To doskonała propozycja dla osób, które lubią aktywny relaks. Taką wycieczkę można dostosować do swoich możliwości, samodzielnie decydując, jaka część trasy będzie przemierzona transportem kolejowym, a jaka rowerem.

Zwiedzaj ciekawe miejsca w swoim regionie

Rowerowa podróż pociągiem, to idealna sposobność, by poznać pobliskie atrakcje. Szeroka grupa pasjonatów jazdy na rowerze nie zdaje sobie sprawy, ile wartych uwagi zabytków można odwiedzić niedaleko miejsca zamieszkania. Trzeba tylko nabyć bilety regionalne na pociąg i udać się w drogę. W zależności od naszych możliwości czasowych można też spakować w plecak najważniejsze rzeczy i wyruszyć na wycieczkę z noclegiem.

Ci, którzy lubią mieć zaplanowany każdy detal, powinni sprawdzić przyjazdy pociągów z interesujących ich dworców i precyzyjnie obmyślać całą trasę. Rowerem można pokonywać te fragmenty drogi, gdzie nie dociera kolej. Jeśli wybieramy się w dłuższą wyprawę, dobrze będzie mieć podczas drogi zaktualizowaną nawigację. Niezapomnianą wyprawą może okazać się też spontaniczny rajd rowerowy.

Spontaniczne wypady są najlepsze!

Świetną opcją może być powrót transportem kolejowym z rowerowej wyprawy. Zwłaszcza podczas nieplanowanych wycieczek, gdy zastanie nas schyłek dnia. Bilety za przejazd można nabyć u konduktora, jednak wymagana jest wtedy dodatkowa opłata za wydanie biletu w pociągu.

Nie musisz mieć precyzyjnie obmyślonej trasy wyprawy, z racji, iż wyszukiwanie połączeń kolejowych dostępne jest o każdej porze, z dowolnego punktu. Trzeba tylko mieć urządzenie z dostępem do Internetu.

Jeśli nie wiesz jak spędzić resztę wakacji, a preferujesz czynny wypoczynek, tego typu kolarska wyprawa składem kolejowym okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *