Ciekawostki

Jazda na motorze to nie tylko szybkość

Jazda na motorze niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji. Według ostatnich badań przeprowadzonych w USA obniża stres, podnosi skupienie i ogólnie wpływa na kondycję organizmu. Nic zatem dziwnego, że cieszy się nie mniejszą popularnością niż piłka nożna czy tenis. Dowodzą tego tłumy na rajdach oraz doniesienia o licznych zawodach. Jest to jednak bardzo wymagający sport i każdy, kto chce go uprawiać powinien dbać o swoje zdrowie. Jak to wygląda od tej strony? Kilka spostrzeżeń z perspektywy zawodowca z Warszawy.

Mówiąc o przygotowaniu się do jazdy motorem, większość ludzi myśli przede wszystkim o ubiorze. Odpowiedni kombinezon, rękawice i oczywiście kask. I jak najbardziej jest to ważne. Ale odpowiedzialny motocyklista musi zadbać również o stan organizmu. Po pierwsze serce. Jazda na motorze wiąże się z dużą prędkością i wymaga niesamowitego skupienia. Najmniejszy błąd może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, a w związku z nią do skoku ciśnienia. Dlatego bardzo ważne jest, aby motocyklista miał zdrowe serce. W Warszawie kardiolog to specjalista, którego odwiedza każdy zawodnik.

Równie ważna jest tarczyca. Problemy z nią związane obniżają skupienie, wpływają na układ krążenia oraz układ nerwowy, co może być niezwykle niebezpieczne na torze. Oczywiście dolegliwości te nie wykluczają możliwości jazdy na motorze. Należy jednak wykonać USG tarczycy, aby o nich wiedzieć i zapobiec nieoczekiwanym sytuacjom w czasie jazdy. To zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy znajdują się na torze.

Należy zwrócić uwagę, że na torze ścigają się nie tylko mężczyźni. Coraz więcej pań siada na motocykl i odnosi niesamowite sukcesy. W ich przypadku równie ważny jest ginekolog. Warszawa to przykład, że zawodniczki podchodzą do sprawy rozsądnie. Ułożenie ciała w czasie jazdy może powodować urazy miednicy, a co za tym idzie w ekstremalnych przypadkach również narządów płciowych.

I jeszcze jeden aspekt, na który mało kto zwraca uwagę – wygląd. Motocykliści nie są może tak często obserwowani, jak inni sportowcy, ale też chcą dobrze wyglądać. Stąd takie zabiegi jak skleroterapia lub związany z noszeniem kasku przeszczep włosów. Nie mówi się o tym dużo, ale na terenie Warszawy przeszczep włosów metoda DHI jest coraz częściej wykonywany, a medycyna estetyczna cieszy się sporą popularnością. Chcąc zniwelować efekty swojej pasji korzystają z niej również motocykliści.

Jazda na motorze to niezwykłe hobby. Wrażenia oraz atmosfera, jakie temu towarzyszą przyciągają wiele osób. Jednak, jak przy każdym sporcie, należy zachować rozsądek i zadbać o swoje zdrowie. Odpowiedzialne podejście do tematu zapewnia satysfakcję i sprawność na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *