Ciekawostki

Pasja podróżowania – gdzie warto wybrać się jesienią?

Obniżenie zapału do pracy jest obecnie jednym z coraz to częściej występujących mechanizmów wśród etatowców. Najintensywniej w czasie jesiennym, kiedy za oknem jest coraz nagminniej ponuro i szybciej zapada zmrok, wskutek czego mamy mniej dostępu do światła słonecznego – bywamy skorzy do obniżonego humoru. Co zatem robić żeby temu zapobiec?

Jest sporo metod by utrzymać dobry humor a zatem i energię do pracy. Wśród nich zalicza się medytację, sporty, zajmowanie się ciekawym hobby. Jednakże jedną z najlepszych czynności jest podróżowanie do kraju, gdzie naturalnego światła jest więcej co pozwoli nam podładować baterie.

W jakie zakątki najczęściej udają się Polacy w czasie jesiennym?

Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych kierunków jest Malta. Wiecie że to zlepek trzech wysp, z czego największa nosi tą właśnie nazwę? Mimo tego, że suma powierzchni wysp nie jest wcale duża, to jest tam dużo zakątków wartych odwiedzenia. Abstrahując od pięknych plaż, polecamy zaglądnąć także do niewielkich miasteczek, które kuszą widokami, ciasnymi zaułkami, nietypową architekturą, a także zabytkami. Polecamy koniecznie zajrzeć do lokalnych restauracji. Kuchnia maltańska to synergia napływowych kultur m. in Anglii i Włoch, choć mieszkańcy Malty mają także własne specjały. Wśród nich chociażby spaghetti z mięsem z królika!

Drugim wartym rozważania kierunkiem jest Cypr. Tam słońce jest obecne niemal cały rok! Czy można wymarzyć sobie ciekawsze miejsce na urlop? Nie ważne, czy wybierzecie się na wypad jesienią czy w styczniu, kierunek ten oferuje ładną pogodę a przy okazji sporo cudnych zakątków do zwiedzenia. Amatorzy wylegiwania się na plaży – z łatwością znajdą swoje własne miejsce dla siebie. Jednakże Cypr to dużo więcej niż plaża i morze. Są to jednocześnie Parki Krajobrazowe, liczne zabytki i idealne otoczenie dla ceniących sobie aktywność sportową.

Absolutną rewelacją w tej sferze są wyspy Kanaryjskie. To kolejne miejsce gdzie dobra pogoda panuje wiele miesięcy. Do archipelagu przynależy m. in. Teneryfa, szczególnie ją rekomendujemy. Odnajdziemy na niej zarówno plaże, jak i tereny górzyste. Najwyższym szczytem na wyspie jest wulkan Teide. Wyspa ta jest specyficzna z tego powodu, że choć niewielkich rozmiarów, znajdziemy tu 2 kompletnie różne strefy krajobrazowe. Z jednej strony wyspa jest obfita w tropikalną roślinność, z drugiej ma charakter dużo bardziej surowy. Polecamy zwiedzić każdą z nich.

Bez względu na to jaki rejon wytypujesz na jesienno-zimowy wypad – ważne jest to, by chociaż przez moment oderwać się od naszej szarej egzystencji, poprzebywać w ciepłym miejscu i naładować baterie na pozostałą część roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *