Ciekawostki

Gitara elektryczna – same chwyty nie wystarczą

Nauka grania na instrumencie muzycznym wymaga regularnych ćwiczeń i cierpliwości. Dotyczy to też gitary elektrycznej. W tym wypadku, żeby jak najlepiej grać, wymagane jest dodatkowo właściwe wyposażenie, wykorzystywane do podkreślenia brzmienia. Przeanalizujmy tę kwestię nieco szerzej.

Nauka grania

Spore grono nastolatków śni o tym, żeby opanować grę na elektryku. To niełatwy sprzęt, w którego przypadku sucha wiedza na temat ułożenia palców na strunach to nie wszystko. Ten, kto próbuje na poważnie grać, powinien liczyć się z kosztami na osprzętowanie, typu chociażby przewody głośnikowe.
Wsparcia dźwiękowego w odniesieniu do gitar elektrycznych nie może pokryć nawet najlepszy talent. Nie znaczy to, że nie wymagane są w tym wypadku systematycznych prób i podnoszenia jakości techniki gry.

Profesjonalny sprzęt gitarzysty

Poza samym „wiosłem” należy zaopatrzyć się w stosowne wyposażenie, obejmujące m.in. comba gitarowe. Sama technika gry i znajomość chwytów są niewystarczające, żeby wykrzesać z instrumentu największą możliwą moc. By usłyszeć odpowiedni ton brzmienia, konieczne mogą okazać się także kable do kolumn.
Jeżeli gramy wyłącznie w domowym zaciszu, można zakupić mniej kosztowne oprzyrządowanie. Jednak w przypadku koncertujących gitarzystów, wymagany jest już fachowy sprzęt.

Koncerty

Profesjonalne wyposażenie muzyka jest obowiązkowe, jeżeli bierze on udział w koncertach. Wówczas gitara elektryczna potrzebuje właściwego wyposażenia, takiego jak końcówka mocy, zwłaszcza w przypadku występów w większych obiektach. Trzeba się więc pogodzić z określoną inwestycją.
Stosowne nagłośnienie w czasie występów jest szczególnie ważne, przy czym musi ono kooperować ze sprzętami muzycznymi, jak właśnie gitara elektryczna. Ten, kto marzy, by na niej dobrze grać, musi mieć więc też chociażby niezbędną świadomość techniczną, żeby być w stanie nabyć właściwe wyposażenie zapewniające lepsze tony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *