Ciekawostki

Odpoczynek w parku

Ogród miejski to prawdziwa oaza relaksu w mieście. Pozwala odpocząć od ciągłego zgiełku i biegu. Większości owe miejsce kojarzy się jedynie z roślinami. Drzewa, trawy, krzewy, wszystko to składa się na krajobraz ogrodów miejskich. Niemniej jednak flora to nie wszystko. Ścieżki, ławki, mała architektura, to również stanowi część ogrodów miejskich. Jednak jak to zaaranżować? W jaki sposób o to zadbać? zerknijmy!

Zacznijmy od początku. Chociaż nie jest to u nas aż tak często używane, jak w zachodniej kulturze, to część ogrodów miejskich otaczają mury, czy murki. Te często ozdobione są klinkierem, co nadaje eleganckiego charakteru okolicy. Lecz jakoś należy to doszlifować! Do tego cudownie nada się fuga grafitowa, jaka uzupełni przestrzenie pomiędzy klinkierem.

No dobrze, zerknijmy teraz w głąb parku. Co takiego od razu rzuca się w oczy? Zieleń, najczęściej traw. Chociaż dużo osób wie, jak o nie zadbać, to jednakowo wielu nie ma pojęcia, iż o urządzenia na przykład Kosiarki, również trzeba dbać! Do tego cudownie sprawdzi się kompresor dwutłokowy 50l, jaki pomoże nam uprzątnąć sprzęt. Przecież nierozważnie byłoby, gdyby niekoszona trawa zagrodziła nam drogę aż do ławek czy altan. Finalnie te, choć z pewnością mniej liczne aniżeli rośliny, stanowią główny punkt życia parku. To na nich przesiadujemy oraz, toteż ich odpowiednia aranżacja jest istotna.

Warto zadbać o to, żeby ławki i altany zostały pomalowane na ciepłe i jasne barwy, by nadać całości przyjaznego klimaciku. Do tego cudownie sprawdzi się kompresor bezolejowy cichy. Pomimo tego, że aby się nim obsługiwać potrzeba pewnych umiejętności, to użytkowanie go oraz specjalnego narzędzia do farby umożliwi nam przyoszczędzić na farbie i da opcję otrzymania perfekcyjnej i równej nawierzchni farby.

Jednak farbka, to nie jedyna rzecz, przy jakiej można wesprzeć kompresor Stanley dwutłokowy 24l.
Pierwszą z nich jest impregnat koloryzujący do kostki brukowej, jaki można nakładać z jego i należytego sprzętu pomocą. Aczkolwiek nałożenie farby i impregnatów to nie wszystko. Kompresory mogą też wesprzeć przy szybkim czyszczeniu powierzchni, takich jak na przykład ścieżka.

W szczególności w parkach powinno się to okazać praktyczne, gdzie znaleźć ich można wiele. Nie ma się z resztą po co zdumiewać. Stanowią jeden z najważniejszych elementów parku, pozwalając na błogie i łatwe spacerki po regularnym obszarze. Ergo warto ścieżki wyznaczać w tych miejscach, gdzie społeczność ich potrzebuje. Jednym ze sposobów jest poczekać z brukowaniem tras do czasu aż mieszkańcy sami je wyznaczą, a dopiero później nanieść na nie bruk i impregnat.

Jak można zobaczyć planów na aranżacji parku istnieje sporo, a te to jedynie niewielki ułamek pomysłów. Wskazane jest rozejrzeć się za inspiracjami, by w następnej kolejności utworzyć jedyne w swoim rodzaju ogrody miejskie, dokąd będzie się chciało wstąpić by odpoczywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *