Ciekawostki

Jak odkryć nowych artystów muzycznych?

Dziś dostęp do muzyki jest niewątpliwie łatwiejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Większość współczesnych artystów i wytwórni publikuje treści na darmowych serwisach streamingowych, dzięki czemu ekskluzywność materiału maleje, a dostępność stale rośnie. Mimo tego wiele osób nadal ma problem ze znalezieniem nowych, ciekawych artystów i stale słucha tego samego. Jak zatem odkryć nowych artystów muzycznych, którzy mogą nas zainteresować?

Jednym ze sposobów jest włączenie piosenki na YouTube i przejrzenie listy proponowanych filmów wyświetlanych po prawej stronie. Powinny się tam znaleźć nie tylko inne utwory aktualnie słuchanego artysty czy zespołu, ale też piosenki artystów robiących muzykę w podobnym klimacie. Jest to też dobry sposób na odkrycie mniej znanych, często niewydanych oficjalnie piosenek artystów, których słuchamy na co dzień.

Wielu nowych artystów można również znaleźć w serwisie Spotify, a konkretnie w kilku zakładkach dostępnych na tej platformie. Daily mix, radio od wybranego utworu, odkryj w tym tygodniu — dzięki tym opcjom, Spotify sam podpowiada nam utwory i artystów, którzy stylistycznie i brzmieniowo pasują do naszych upodobań muzycznych.

Oczywiście, robot nie jest nieomylny i często w zakładkach poświęconych odkrywaniu znajdziemy rzeczy, które już znamy, ale szukanie pereł w morzu artystów staje się zdecydowanie łatwiejsze. Niedługo do użytku ma wejść też sztuczna inteligencja, która będzie składała playlisty na bieżąco na podstawie utworów i gatunków, których słuchamy. Na razie musimy jednak zdać się na własnoręczne poszukiwania.

To tylko niektóre z pomysłów na szukanie nowych artystów. Możliwości jest jednak dużo więcej, tak samo jak platform streamingowych, na których można tych muzyków znaleźć. Być może Twoi znajomi mają coś ciekawego do polecenia. Może Twoja rodzina ma kolekcję płyt, o których wcześniej nie słyszałeś. Jedynym ograniczeniem w tym temacie jest wyobraźnia, a chcieć to móc, dlatego zachęcamy do poszerzania swoich muzycznych horyzontów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *