Ciekawostki

Gitarzysta w podróży

Sezon wiosenno-letni to okres, gdy wiele osób oddaje się podróżom. Zwłaszcza muzycy wliczają się do szczególnie czynnych podróżników, chociażby z tego powodu, że nie tylko wyjeżdżają na wczasy, ale też grają na występach muzycznych, odbywających się w plenerze. Rozważając to, jakie maszyny obierają gitarzyści, warto uwzględnić, że podróż z gitarą zalicza się do wymagających. Nie jest na tyle istotne to, że instrument ten jest duży, ale przede wszystkim to, że należy zaplanować, jak starannie go przewieźć.

Jeśli muzyk dla przykładu ma instrument, taki jak gitara akustyczna dla leworęcznych to bez wątpienia rozważa, jak ją przewieźć, żeby nie uległa zniszczeniu. Dla osób leworęcznych jest to istotniejsze, gdyż instrument tego rodzaju nie jest łatwy do zdobycia tudzież złożony na podstawie indywidualnego zamówienia. Nie jest ważne, czy muzyk przemieszcza się samochodem, liniami lotniczymi czy motorem, istotne pozostaje to, żeby instrument nie zniszczył się. Nie można zezwolić na to, żeby przewody gitarowe albo paski gitarowe zostały zniszczone.

Nierzadko wybór maszyny uzależniony jest od preferowanej muzyki, gdyż najczęściej jest to w zgodzie z osobowością gitarzysty. Na przykład, gitarzyści elektryczni częściej podróżują jednośladem, a gitarzyści akustyczni samochodem. Bezpieczeństwo instrumentu to podstawa, a więc właściwie jest transportować gitarę w dedykowanym futerale. Kiedy wobec tego ktoś dużo podejmuje podróż, to pokrowiec na gitarę jest konieczny i za każdym razem powinien być dobrany do posiadanego modelu instrumentu. Warto do niego dołączyć specjalne zabezpieczenie, przytrzymujące określone elementy. Kiedy natomiast podróżuje się liniami lotniczymi, należy sprawdzić, jakie wybrane linie powietrzne mają ustalenia, co do przewożenia instrumentów. Z kolei, podróżując motorem, dobrze będzie myśleć o dopasowanej przyczepce.

Dobrze będzie wziąć pod uwagę zdolność instrumentu do zastosowania. Stąd istotne pozostaje to, żeby jakikolwiek komponent nie był uszkodzony. Wówczas natomiast niezbędne będą wymienne części do gitar, a nie zawsze można kupić bezzwłocznie. Rozsądnie jest w związku z tym mieć je w swoim asortymencie.

Powiązanie muzyki i motoryzacji bywa często spotykane. Zwłaszcza u gitarzystów, jacy są w grupach muzycznych oraz wiele podróżują na koncerty. Ważne jest wobec tego to, żeby do takiej eskapady przygotować nie tylko samego siebie, ale też gitarę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *