Porady

Jaką karmę warto zabrać, gdy wyjeżdżasz z psem?

Liczna grupa osób podróżuje ze swoimi pupilami. Właściciele obiektów turystycznych otwierają się na czworonogi, oferując im różnego typu udogodnienia. Wybierając się na wyjazd z pupilem, warto również zatroszczyć się o właściwą porcję jedzenia na ten czas.

Żywienie czworonoga w trakcie wyjazdu jest niezmiernie istotne. Ulubione ciastka dla psa niekoniecznie są dobrym posiłkiem podczas wyjazdu. Zacznijmy od tego, że nasz zwierzak w żadnym wypadku nie powinien udawać się w podróż głodny. Pokarm nie może być jednakże skonsumowany tuż przed ruszeniem w drogę. W trakcie jazdy nie jest zalecane dawanie psu karmy. Powinno się to uczynić podczas przerwy, umożliwiając psiakowi chwilę odpoczynku.

Właściciele czworonogów często rozmyślają, czy forma żywienia podczas wyjazdu musi znacznie odbiegać od tej codziennej. Żadne skrajne modyfikacje nie są zalecane, aczkolwiek podczas wyjazdu bardzo dobrze zdaje egzamin sucha karma dla dorosłego psa. Jeżeli pupil normalnie jej nie je, warto stopniowo podawać ją przed mającą się odbyć wyprawą.
Trzeba wiedzieć, że nowe otoczenie może okazać się dla psa problematyczna. Stąd też znajomy mu przysmak, taki jak chociażby ulubiona karma rybna dla psa np. https://lincolnpetfood.pl/kategoria/dla-psa/karma-rybna-dla-psa/, może korzystnie wpłynąć na jego nastrój.
Pożywienie dla zwierzaka na okres podróży powinno być dość lekkie. Musi też być bogate w potrzebne składniki odżywcze oraz brać pod uwagę zdrowie czworonoga, jak i jego upodobania.

Wszelakie smakołyki, takie jak suszone gryzaki dla psa, należy przechowywać w nieprzepuszczającym wilgoci, szczelnym opakowaniu. Preferowaną grupę pokarmów zwierzaka powinno się wziąć ze sobą w drogę, ponieważ w danej lokalizacji może być tak, że w lokalnych sklepach nie będzie ona sprzedawana. Tu dobrze zda egzamin specjalna torba na suchą karmę. Jeżeli pies spożywa specjalistyczne pożywienie, takie jak karma odchudzająca dla psa – https://lincolnpetfood.pl/kategoria/dla-psa/karma-odchudzajaca-dla-psa/ – również trzeba wziąć w podróż jej stosowną ilość.
Poza zabraniem właściwej grupy pokarmów trzeba pomyśleć również o nawodnieniu. Rekomenduje się robić postój nie rzadziej, niż co dwie godziny, aby pupil mógł się w spokoju napić. Poza rodzajem grupy pokarmów istotny jest również forma jej zaserwowania. Psu należy zapewnić komfort w trakcie spożywania posiłku tak samo w trasie, jak i na całym wyjeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *