Ciekawostki

Turystyka i działania na rzecz ekologii

Aktualna gałąź turystyczna, z uwagi na swoją obszerność i dużą aktywność, generuje sporą konsumpcję energii, jednakowo w kwestii prądu dla firm, ale również gazu, co oddziałuje na otoczenie. Tymczasem, w kontekście rozwijającej się odpowiedzialności ekologicznej, przedsiębiorstwa z gałęzi turystycznej podejmują coraz więcej działań mających przynieść zmniejszenie eksploatacji energii i przystosowanie się do koncepcji ekologicznych.

Jednym z realizowanych kroków jest aktywne korzystanie z usługi DSR, jaka zapewnia rozważne zarządzanie poborem energii, dopasowane do potrzeb i okresowości warunków. Poprzez czynne sięganie do takowych usług, obiekty turystyczne mają sposobność lepiej pożytkować energię, obniżając tym samym szkodliwy wpływ na środowisko.

Kolejnym sposobem wdrażanym przez przedsiębiorstwa z branży turystycznej bywa zmiana dostawcy prądu na takich, którzy oferują zieloną energię elektryczną.[2] Wybranie takiego dystrybutora przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i innych niekorzystnych substancji dla klimatu, co jest istotnym posunięciem w stronę równoważnego rozwoju.

Ponadto, coraz więcej przedsiębiorstw turystycznych angażuje się w inicjatywy lansujące oszczędności energii, między innymi prąd dla firm, pośród swoich kontrahentów przez naukę oraz motywacje finansowe. Programy lojalnościowe, honorujące klientów za stosowanie metod, wśród jakich prym wiedzie zielona energia elektryczna, są coraz bardziej popularne.

Wreszcie, wzrastająca erudycja ekologiczna ogółu sprawia, że przedsiębiorstwa z branży turystycznej często podejmują inwestycje w własne instalacje OZE, przykładowo fotowoltaikę bądź turbiny wiatrowe. Rozważają także i podejmują najlepszą sprzedaż gazu dla firm. Pozwala im to nie tylko obniżać koszty energii, lecz także działać symultanicznie z regułami zrównoważonego rozwoju.

Konkludując, gospodarowanie energią w branży turystycznej jest bardzo istotnym elementem decyzji biznesowych. Przedsiębiorstwa, które aspirują do zredukowania niekorzystnego wpływu na klimat wykorzystują chociażby usługi DSR[1], zmianę dostawcy prądu oraz propagowanie odpowiedzialnego użytkowania energii wśród kontrahentów. Działania te nie tylko gwarantują atuty klimatyczne, ale także mogą przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności oferty przedsiębiorstwa na rynku.

Źródła:

[1] https://ecodlabiznesu.pl/czym-sa-uslugi-dsr-zalety-dla-przedsiebiorcow/

[2] https://ecodlabiznesu.pl/jak-obnizyc-ceny-energii-w-branzy-horeca/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *