Ciekawostki

Jazda konna to nie tylko wyjątkowy sport

Jeździectwo to wyjątkowy rodzaj sportu. Są w stanie go uprawiać jednakowo małoletni, jak też dorośli. Przebywanie ze zwierzęciem jest w stanie wywołać ogromną frajdę, a w zestawieniu z ruchem poprawnie oddziaływać na kondycję zdrowotną. Dlatego hipoterapia polecana jest przez lekarzy.

Niezwykła terapia

Na przestrzeni lat zauważalnie wzrosło zapotrzebowanie na usługi typu psycholog Wrocław prywatnie. Lekarze tej dyscypliny mają do zaproponowania szereg skutecznych metod leczenia. Zaleca się je stosownie do chorób, z którymi walczy dana osoba. Jedną z technik rehabilitacyjnych jest hipoterapia, czyli terapia z wykorzystaniem koni. Powinni z niej korzystać maluchy i dorośli z szeroką grupą chorób, także dzieci autystyczne.

Pozytywy płynące z hipoterapii

Niejeden psycholog dziecięcy we Wrocławiu opiniuje swoim pacjentom pracę z koniem. Dobrze wpływa ona jednakowo na kondycję ciała, jak również psychiczną. Ponadto dla licznej grupy pacjentów już sama styczność ze zwierzęciem stanowi źródło wielkiej radości. Hipoterapia poprawia ogólną kondycję. Nierzadko właściwe rezultaty można uzyskać dzięki pracy z innymi medykami, wśród jakich bywa dietetyk kliniczny Wrocław. Metoda ta wspiera w korygowaniu pozycji ciała oraz obniżaniu silnego spięcia mięśni. Praca z koniem wspiera ogólną wydolność pacjenta oraz czucie powierzchniowe. Zwiększa zdolność skupienia i stymuluje zmysły. W wielu sytuacjach hipoterapia bywa pomocna w budowaniu poczucia własnej wartości.

W czym może pomóc hipoterapia?

Lista chorób, w jakich neuropsycholog Wrocław może polecić jazdę konną, jest dość pokaźna. Rehabilitację z wykorzystaniem koni często rekomenduje się dzieciom mającym zespół Downa, oraz osobom po amputacjach. Praca z koniem przynosi również dobre efekty podczas terapii z osobami z autyzmem. Przedstawiciele takich dziedzin, jak neuropsychologia Wrocław cenią sobie jazdę konną także dlatego, iż jest pomocna w rozluźnieniu spiętych mięśni. Dlatego stosuje się ją m.in. u chorych z neuropatią oraz stwardnieniem rozsianym. Hipoterapia pomaga też w leczeniu rozmaitego rodzaju schorzeń postawy oraz łagodzeniu stanów lękowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *