Rozrywka

Zabawa i rozrywka stanowią podstawowe potrzeby człowieka. Choć brzmi to śmiesznie – to prawda. Oczywiście, nie są tak ważne jak jedzenie czy dach nad głową, ale człowiek potrzebuje zabawy do prawidłowego funkcjonowania. Rozrywka jest przede wszystkim konieczna do zachowania zdrowia psychicznego. Nic więc dziwnego, że wśród znalezisk archeologicznych z całego świata może dostrzec mnóstwo elementów służących zabawie – są to zabawki dla dzieci, ale i proste gry planszowe dla dzieci. Określenie „homo ludens” naprawdę ma sens, a rozrywka była nam potrzebna.
Jak realizujemy tę potrzebę dzisiaj? Oczywiście, to zależy. Miasta, takie jak choćby Opole, oferują nam mnóstwo możliwości. Wizyta w ZOO, parki linowe – to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Opole jest także stolicą polskiej piosenki, odbywa się tu wiele koncertów. Oprócz tego Opole może się poszczycić terenami zielonymi wzdłuż Odry – idealnymi na spacer lub grillowanie ze znajomymi. Taka rozrywka na świeżym powietrzu jest bardzo potrzebna. Ludzki organizm potrzebuje słońca, warto więc wychodzić na dwór jak najczęściej.
A co Opole może zaoferować w deszczowe dni? Wielość kawiarenek w okolicy rynku albo różnego rodzaju sale zabaw dla dzieci. Ciekawa rozrywka to parki trampolinowe – można się zmęczyć (kolejny plus), a jednocześnie świetnie bawić, wykonując skomplikowane ewolucje w powietrzu. Opole to też kina i teatry – jeśli interesuje cię rozrywka intelektualna.

Oprócz tego jest jeszcze mnóstwo opcji na dobrą zabawę bez wychodzenia z domu: fajne filmy, gry planszowe, dobre książki czy spotkania z przyjaciółmi. Najważniejsze jednak, by rozrywka i zabawa nie były ignorowane. Człowiek naprawdę potrzebuje się zabawić, by zachować zdrowie!