Ciekawostki

Sceny plenerowe – jakich czynności może wymagać ich postawienie?

Wydarzenia plenerowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Zwykle w ich ramach odbywają się koncerty, aczkolwiek można też wziąć udział w ciekawych imprezach tematycznych. Wiosną i latem przyciągają one sporo osób. Dlatego osoby odpowiedzialne za organizację takiego eventu muszą zadbać o to, by zarówno program, jak i kwestie techniczne zostały przygotowane na wysokim poziomie.

Podstawą każdego takiego wydarzenia jest scena plenerowa. Atrakcje podczas występów na żywo zależą przede wszystkim od tego, jakich będzie ona rozmiarów oraz jak będzie przygotowana. Eksperci, którzy zajmują się postawieniem sceny sprzęt, taki jak pilarki łańcuchowe, będą mieć w podstawowym wyposażeniu. Ich zadaniem jest to, żeby scena stała stabilnie i była bezpieczna dla występujących na niej artystów i zaproszonych gości. Od jej stabilności zależy również to, czy dekoracje, sprzęt muzyczny i nagłośnienie nie będą naruszone. W związku z tym, piły elektryczne łańcuchowe będą konieczne, na przykład by przyciąć znajdujące się w pobliżu gałęzie.

Podstawowym elementem jest podest. Jeszcze zanim będzie on postawiony, należy odpowiednio przygotować teren, na którym będzie stała scena. W tym celu sprawdzą się z kolei wykaszarki, pozwalające na szybkie wykoszenie trawy w danym miejscu. Następnie eksperci od stawiania sceny zajmą się stawianiem podestu, który wielkością powinien być dopasowany do wielkości oraz do skali wydarzenia. Po podeście postawione będą też kratownice, które nie tylko odpowiadają za stabilność sceny, ale również za montaż dodatkowych elementów, a więc nagłośnienia, oświetlenia i dekoracji. Na wydarzeniach plenerowych niezbędne jest także zadaszenie, wsparte na trwałych belkach i nośnych słupach, wykonanych z aluminium.

Oczywiście, każda scena powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb i charakterystyki wydarzenia, wobec czego skorzystanie z narzędzi takich jak niwelator optyczny jest zasadne, aby ustalić na jakich wysokościach montować poszczególne elementy. Sprzęt ten sprawdzi się chociażby przy montażu schodów, czy najazdów. Współpracując z firmą, która oferuje zaopatrzenie przemysłu na pewno przygotuje się perfekcyjną scenę plenerową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *