Ciekawostki

Kolarstwo to Twoja pasja? Musisz odwiedzić to miejsce

Zieleniec to wioska (a de facto część Dusznik-Zdroju) znajdująca się na Dolnym Śląsku, u stóp Gór Orlickich. Jest popularna zwłaszcza jako przybytek sportów zimowych. Ale z racji lokalizacji wspaniale nadaje się też dla osób, jakie wolą wycieczki górskie bądź wytchnienie wśród natury. Od jakiegoś czasu jest też jedną z miejscowości szlaku kolarskiego, gdzie trenuje krajowa kadra. Jeśli jesteś miłośnikiem kolarstwa to wspaniałe miejsce dla Ciebie.

Wypad do tego nadzwyczajnego rejonu naszej ojczyzny z jednośladem to świetna sposobność do treningu. Szlaków istnieje masa i są dostosowane do różnego stopnia zaawansowania. Sława, jaką za sprawą białego szaleństwa osiągnął Zieleniec, spowodowała iż o wolne pokoje łatwo. W szczególności zawodowcy będą ukontentowani. Noclegi, które zapewnia Zieleniec przy stoku, to idealna pozycja do szlifowania kolarstwa górskiego. Długie drogi i Singletrack z pewnością pomogą zaprawić się do najbardziej wyczerpujących zawodów.

Obręb Zieleńca to także kapitalne miejsce dla pasjonatów „szosówek”. Wiele kilometrów przeuroczych dróg asfaltowych, o każdej porze roku przyciąga masę kolarzy. Treningi odbywała w tej okolicy nawet Maja Włoszczowska, zatem wybór szos usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagające osoby. A po trudnym jeżdżeniu – hotel SKI i SPA. Zieleniec skupia dużo hoteli, w jakich wolno oddać się rozkosznemu leniuchowaniu i zregenerować.

Swoje miejsce odnajdą tutaj też ci, którzy lubią rowerową jazdę, lecz nie całkiem profesjonalnie. Apartament w Zieleńcu wspaniale nada się na nastrojowy, a równocześnie pełen energii wypad. Nartorama, Wielka Desztna oraz różne szlaki rowerowe zagwarantują miło spędzony czas rodzicom z dziećmi. Dobrze jest wspomnieć, iż rzut beretem stąd do Czech. Zatem w ciągu dnia rower, natomiast wieczorową porą wyśmienity Zieleniec. Restauracja z smakowitymi regionalnymi smakołykami zostanie wspaniałym dopełnieniem dnia.

Góry to fenomenalne miejsce do wypadu przez cały rok – pełne przepięknych krajobrazów i rozmaitych atrakcji. A przy tym dobre dla zdrowia. Jeśli lubisz kolarstwo, jednak do tej pory nie dotarłeś do Zieleńca – obowiązkowo wyrusz.

Przydatne informacje znajdziesz na:

Stronie hotelu z Zieleńcu – www.szarotka.eu

Sporo dobrze opisanych atrakcji i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia https://www.szarotka.eu/blog/post/poznaj-kotline-klodzka-ciekawostki

Trasy rowerowe w Kotlinie Kłodzkiej: https://www.szarotka.eu/blog/post/trasy-rowerowe-w-kotlinie-klodzkiej

Noclegi w Zieleńcu: https://www.szarotka.eu/zieleniec-noclegi lokalizacja na stoku i strefa basenów i SPA to wielki atut dla osób, które chcą odpocząć po treningu.

2 replies on “Kolarstwo to Twoja pasja? Musisz odwiedzić to miejsce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *